Wizja czyli do czego dążymy?

Efektywne oprogramowanie procesów biznesowych.

Zastanawiasz się co to tak właściwie znaczy? Każdy nasz program jest łatwy w użyciu i przyspiesza tempo pracy przez co zwiększa efektywność wszystkich procesów biznesowych realizowanych w firmie.

Misja czyli co robimy na co dzień?

Z zaangażowaniem tworzymy godne zaufania oprogramowanie służące rozwojowi biznesu. Razem z Klientami kreujemy innowacyjne rozwiązania informatyczne.

Wartości czyli w co wierzymy?

Naszymi wartościami, na których opieramy wszystko co robimy w Varico są: zaufanie, bliski kontakt, zaangażowanie i niezależność. Od wielu już lat nasze wartości są superbohaterami: Tomasz Jakwbanku, Iga damy, Jan Tozrobi i Maks Swoboda. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zajrzyj tutaj!

Maksymy czyli czym kierujemy się w naszej pracy?

  1. Varico marką wolności: Powstaliśmy razem z wolną Polską w 1989 roku. Cenimy niezależność, elastyczność i swobodę. Odważ się wyrażać swoje opinie i prezentować pomysły.
  2. Inicjuj działanie: Podejmij działanie już teraz, nie czekaj. Przejmij odpowiedzialność za działanie. Cenimy Twoją aktywną postawę, to, że działasz i próbujesz, podejmujesz ryzyko i uczysz się. Dzięki Tobie badamy wiele nieodkrytych dróg, by następnie wybrać tę jedyną, która poprowadzi nas do sukcesu. Inicjując, widzisz i czujesz satysfakcję z tego, jak Twoje działanie przyczynia się do wspólnego sukcesu. Miej satysfakcję z realizacji własnych pomysłów.
  3. Szanuj partnera: Nasi partnerzy to Klienci, współpracownicy i dostawcy. To dla nich i wspólnie z nimi codziennie tworzymy wartość. Pamiętaj, że prowadząc aktywny dialog i słuchając swojego rozmówcy okazujesz szacunek i zaangażowanie. Różnica zdań to nie zagrożenie tylko szansa na rozwój.
  4. Poznaj Klienta: Masz pomysł? Zmień go w prototyp i zapytaj Klienta o zdanie. Każdą nową rzecz twórz wspólnie z Klientami. Tylko w ten sposób masz szansę wykreować rozwiązanie lub produkt, który będzie odpowiedzią na potrzeby naszych Klientów, a przy okazji nawiązujesz nowe, cenne kontakty.
  5. Bierz odpowiedzialność: Doceniamy rzetelność i solidność w wykonywanych przez Ciebie zadaniach. Podejmuj nowe wyzwania i z odpowiedzialnością mierz się z ich realizacją.
  6. Inspiruj pomysłem: Każda nowa myśl, idea jest warta rozpatrzenia. Każda nowa metoda jest warta dyskusji. Co więcej- to właśnie Twój pomysł może zainspirować pozostałych do stworzenia nowego, innowacyjnego rozwiązania!
  7. Upraszczaj proste: Siła tkwi w prostocie. Nie sztuką jest wymyślić, sztuką jest zrealizować. Pamiętaj o tym za każdym razem kiedy projektujesz lub tworzysz nowe rozwiązania. Sam wszystkiego nie zrobisz, dlatego kreuj, wyjaśniaj i realizuj w jasny i prosty sposób.
  8. Uszczęśliwiamy tysiące: Każde kreowane przez nas rozwiązanie jest dedykowane dla setek i tysięcy biznesów. Koncentrujemy naszą energię na oszczędzaniu czasu w wielu tysiącach firm i dla tysięcy użytkowników. Chcemy, aby nasza praca przyniosła maksymalnie duży efekt. Tak definiujemy sens naszej pracy.
  9. Naprawiaj się: ryzyko jest częścią biznesu. Jeśli ryzykujesz to czasem popełniasz błędy, to normalne. Szybko się naprawiaj i idź dalej. Odważnie krocz do przodu tworząc nowe, doskonalsze rozwiązania. Nadal ryzykuj i szybko się podnoś po doświadczeniach. Do czasu aż osiągniesz sukces.
  10. Komunikuj bezpośrednio: Skuteczna, bezpośrednia wymiana informacji wpływa na efektywność pracy zespołu. Bezpośredni kontakt z Klientem pozwala lepiej rozwiązywać jego potrzeby. To wówczas wyzwala się synergia niezbędna do kreowania innowacji i znajdowania dobrych rozwiązań.