Przyjazny program do formularzy zintegrowany z oprogramowaniem Varico

Varico Przyjazne Formularze to niemal 3000 dokumentów do wyboru dla Twojego biznesu!

Varico Przyjazne Formularze zapewnia szybkie i wygodne wypełnianie formularzy, deklaracji, druków i umów w każdej firmie.

Pracując w programach Varico, możesz skorzystać z bazy niemal 3000 aktualnych formularzy, druków, umów i deklaracji aby w prosty i szybki sposób wypełnić potrzebny dokument.

Gotowy formularz można wydrukować lub wysłać do urzędu drogą elektroniczną. Co więcej, wszystkie dane adresowe firm, ich właścicieli i pracowników są automatycznie importowane z programów Varico.

Pobierz i wypróbuj
varico_przyjazne_formularze_kobieta

Opinie Klientów

“Korzystamy z programu KPiR+RP. Program nam się bardzo podoba. Sprawy finansowe są dla nas bardzo ważne, podobnie jak wszystko co jest związane z pracownikami. Program jest bardzo łatwy i szybko się go można nauczyć.”

Cech Rzemiosł Różnych w Żninie

“Korzystamy z programu ObSp i KPiR oraz mamy podpisaną stałą umowę serwisowa. Z programów jesteśmy bardzo zadowoleni. Nasza księgowa sama się uczyła obsługi programów Varico, ponieważ są bardzo łatwe i dość intuicyjna. Bardzo podoba jej się księgowanie faktur korygujących, ponieważ w momencie księgowanie od razu pokazuje do jakie faktury jest korekta. Jeżeli chodzi o obsługę serwisową, to również jesteśmy bardzo zadowoleni. Obsługa jest sprawna i zawsze na czas. Nigdy nie jesteśmy pozostawieni sami sobie jak pojawi się problem.”

Anez

“Jesteśmy bardzo zadowoleni z całej współpracy na przestrzeni ponad 20 lat.”

Wspólnota Mieszkaniowa Domów Parterowych przy ul. Monte Cassino

,,Jesteśmy z Wami od wielu lat i tak nam się spodobały programy, że nie chcemy nawet zapoznawać się z innymi. Szczególnie podoba nam się bliski kontakt oraz to, że z każdym pytaniem mogę się do Was zwrócić. Jeśli chodzi o sam program bardzo nam się podobają szablony w KPiR, które znacząco przyspieszają pracę, a nie każdy program ma takie możliwości.”

BT “POLMITUR” Adam Mike

,,Bardzo dobrze współpracuje się nam z Varico, dlatego polecamy Was wielu firmom i nadal będziemy polecać. Wszystkie poprawki i nowości są zawsze na czas także chylimy czoła za terminowość i skrupulatność. W programie najbardziej podoba nam się funkcja skrótów klawiszowych, które pozwalają uniknąć klikania i otwierania wielu okienek np. przycisk F8 przenoszący od razu do VAT-u. Jednym przyciskiem można od razu otworzyć potrzebną operacją. Bardzo podoba nam się Przyjazna Faktura i BARDZO żałuje, że nie ma więcej chętnych firm i nie wszyscy chcą to wprowadzić. Uważamy, że to świetne rozwiązanie bardzo ułatwiające i przyspieszające pracę, w skrócie wzorowa innowacja, rozwój i ułatwienie. Mamy ogromną nadzieję, że będzie się to rozwijać.”

Biuro Rachunkowe “FISKUS”W.Kapłon

,,Jesteśmy bardzo zadowoleni z korzystania z Waszego programu. Pracę bardzo ułatwia nam funkcja pobierania danych z GUS przy wprowadzeniu nowego klienta.”

Usługi Księgowe Marta Romaszkiewicz

,,Jesteśmy z Wami od 23 lat. Najbardziej zadowoleni jesteśmy z łatwości w obsłudze programu i porządku jaki w nim panuje tzn. że jest intuicyjny i posiada wszystkie potrzebne funkcje.”

METLAND Anna Kochman

,,Jesteśmy zachwyceni i programem z współpracą z Waszą firmą. Wiele razy mieliśmy propozycję i możliwość zmiany, ale absolutnie nie wchodzi to w grę. Mamy z Wami świetny kontakt, a co do programów to nigdy nie pracowaliśmy  na lepszych. Wszystko szybko się księguje, programy są intuicyjne, można skorzystać z dodatkowych formularzy dzięki VPF. Szczególnie podoba nam się możliwość, że w każdej chwili możemy otworzyć i zmienić coś w książce z poprzednich lat. Szczególnie przydaje się to w razie jakichś kontroli.”

Biuro Rachunkowe “EKSPERT” Elżbieta Skibicka

“Jesteśmy biurem rachunkowym znajdującym się w Swarzędzu. Zajmujemy się prowadzeniem ksiąg przychodów i rozchodów, ryczałtów i kadr wraz z Zusami. Firma Varico® zaoferowała nam oprogramowanie księgowe KPiR® łącznie z obsługą kadr, z którego jesteśmy zadowoleni, ponieważ jest ono łatwe w obsłudze. Skorzystaliśmy również z możliwości podpisania dodatkowej umowy na serwis oprogramowania, z zawarcia której jesteśmy zadowoleni i gorąco polecamy.”

Biuro Rachunkowe Roman Olejniczak

“Biuro Podatkowe istnieje od 1993 roku. W miarę rozwoju firmy i wzrostu liczby klientów koniecznością stała się komputeryzacja biura. Wybraliśmy program KPiR® i RP firmy Varico®, z którą współpracujemy już od 10 lat. Oprogramowanie, z którego korzystamy w pełni zadowala nasze oczekiwania, jest przystępnie i przejrzyście napisane, a co najważniejsze na bieżąco aktualizowane. W 2004 roku zawarliśmy z firmą Varico® umowę serwisową, która wykonywana jest fachowo i rzetelnie.”

Biuro Podatkowe Andrzej Kończal

“Przejście na wersję Windows wiązało się z pewnymi obawami, lecz dzięki pomocy Pana Adama Polkowskiego i pozostałych pracowników Varico udało nam się sprawnie zmienić oprogramowanie na nowocześniejsze. Serwisanci są zawsze chętni do pomocy i odpowiadają na wszystkie pytania naszych pracowników.Chciałabym podziękować za dotychczasową współpracę i polecić oprogramowanie Varico jako funkcjonalne, proste w obsłudze i zawsze zgodne z obowiązującymi zmianami prawnymi.”

ALFA & OMEGA Małgorzata Heiler

“Program KsH® firmy Varico® jest przede wszystkim prosty w obsłudze. Daje też wiele możliwości tworzenia różnych zestawień. Ale największą zaletą tego programu jest posiadanie ułatwiających księgowanie szablonów. Dzięki nim księgować może każdy, nawet osoba niewiele znająca się na księgowości. Szablony znacznie skracają również czas potrzebny na wpisanie dokumentów do księgi. Autorzy programu czuwają nad zmianami w prawie podatkowym, co uwidacznia się w często pojawiających się aktualizacjach dostępnych w Internecie.”

CELKOM Cecylia Urbańska

,,Szkoła Języka Angielskiego i Niemieckiego współpracuje z firmą Varico® z siedzibą w Poznaniu przy ul. Grunwaldzkiej 77 od 2002 roku. Korzystamy z programu “Księga Handlowa KsH®” plus program kadrowo – płacowy.Jesteśmy bardzo zadowoleni z funkcjonalności tych programów. Firma Varico® dba również o szybką aktualizację, co umożliwia pozostawanie na bieżąco z przepisami prawnymi. Pracownicy Varico® służą rzetelną i fachową pomocą przy obsłudze programów.”

Szkoła Języka Angielskiego i Niemieckiego sp. z o.o. Irena Talarowska

,,Z firmą Varico® współpracuję od paru lat i to z dużą przyjemnością. Zatrudnieni w tej firmie pracownicy są dobrymi fachowcami i bardzo otwarci na wszelkie uwagi dotyczące programu. Zawsze mobilni i chętni do pomocy przy jakichkolwiek problemach. Firma moja korzysta z programów Książka Przychodów i Rozchodów KPiR®, Rozliczenie Płac RP oraz Księga Handlowa KsH®.”

Grażyna Kupczyk

,,Nasze wydawnictwo jest użytkownikiem programów Varico® od 2003 roku. Jesteśmy bardzo zadowoleni z funkcjonalności tych programów głównie ObSp® i KPiR®. Wyrażamy też pozytywna opinię na temat współpracy z serwisem, który zawsze służy nam swoja pomocą.”

Wydawnictwo Literackie Parnas

,,Jesteśmy firmą branży odzieżowej, która zaopatruje rynek krajowy oraz rynki krajów Europy Zachodniej. Od roku 2000 jesteśmy użytkownikiem programu ObSp® – Pojedynczy magazyn. Stwierdzamy, że jest to program intuicyjny, łatwy w obsłudze oraz dobrze spełniający swoje zadania. Wsparcie serwisowe firmy Varico® jest kompetentne i skuteczne.”

Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe SEDO Beata Urbańska

,,Od wielu lat do naszej pracy wykorzystujemy oprogramowanie firmy Varico® t.j. KsH®, RP i ObSp®. Programy te w pełni wyczerpują potrzeby naszej jednostki. Możliwość importu danych z ObSp® i współpraca z programem Płatnik pozwala na znaczne ograniczenie czasu pracy i zmniejszenie kosztów działalności, a bieżące aktualizacje programów księgowych i wysoka jakość usług serwisowych czyni naszą pracę bezpieczną.”

Federacja Stowarzyszeń Naukowo – Technicznych NOT Hanna Melosik

,,Biuro Rachunkowe ANNA’91 prowadzi wszelką księgowość (w tym pełną), zawiera z klientami umowy na czas nieokreślony, a także wykonuje usługi jednorazowe, załatwia nietypowe i trudne sprawy w tym również karno-skarbowe, wyprowadza zaległości.
Posiadamy ubezpieczenie OC, jesteśmy płatnikami podatku VAT. Posiadamy programy Varico: KPiR + RP oraz KsH”

Biuro Rachunkowe Anna’91

,,Program księgowo-płacowy KsH®+RP firmy Varico® jest naszym narzędziem pracy od 2000 roku. Od tego czasu współpracujemy z kaliskim oddziałem firmy. Pracownicy dbają o poziom oferowanych programów i związanych z nimi usług. Współpraca z Varico® spełnia nasze oczekiwania, dlatego też zdecydowaliśmy się zakupić kolejny program z oferty Varico® – ObSp® Fakturowanie. Cieszy nas, że będąc klientem Varico®, mamy gwarancję, iż dostarczone programy uwzględniają aktualne wymogi prawne.”

Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi

,,Jestem już Państwa klientem od 18 lat, korzystam z programu KPiR Ekspert. Program jest intuicyjny i łatwy w obsłudze, na bieżąco aktualizowany. W razie problemów można sięgnąć do bazy wiedzy i filmów instruktażowych. Można polecić go innym Biurom Rachunkowym.”
Biuro Rachunkowe Barbara Kostecka
,,Bardzo miła obsługa, program czytelny i przyjazny”
ANAIS Sp. z o.o.
,,Z firmą Varico łączy nas bardzo długa, bo ponad 20 letnia współpraca. Programy są na bieżąco modyfikowane i dopasowywane technicznie do aktualnych wymogów rynku. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, zawsze otrzymywaliśmy specjalistyczną i kompleksową pomoc ze strony konsultantów. Wieloletnie doświadczenie w branży, czyni Varico firmą profesjonalną i godną polecenia.”
Biuro Rachunkowe Locis

Program, który pracuje dla Ciebie!

Oszczędność czasu

Wszystkie niezbędne dokumenty masz w jednym miejscu

Elektroniczna wysyłka

Nie musisz odwiedzać urzędów ani wysyłać druków pocztą

Pomoc w wypełnianiu

Automatyczny import danych i system podpowiedzi

Prosty i przyjazny interfejs

Łatwo i szybko znajdziesz i uzupełnisz potrzebne druki

vpf_showcase

Wszystkie dokumenty pod ręką

Podczas codziennej pracy często zdarza się, że zachodzi konieczność wypełnienia odpowiedniego formularza, druku lub umowy i wysłania go do danej instytucji. Wymaga to poświęcenia czasu na znalezienie i uzupełnienie dokumentu lub nawet stworzenie właściwego druku własnoręcznie.

Varico Przyjazne Formularze rozwiązuje te problemy zapewniając łatwy dostęp do bazy niemal 3000 gotowych formularzy, umów i druków. Program jest w pełni kompatybilny z innymi programami Varico oraz umożliwia składanie rocznych zeznań podatkowych.

Pobierz i wypróbuj

Najważniejsze funkcjonalności

 • Aktualizowana na bieżąco baza formularzy, druków i umów (m.in. PIT-3, 12, 19A, 36, 37, 38 i 39 oraz formularze ORD-ZU, ZAP-3, NIP-7, IFT-1, 1R, IFT-3, 3R i IFT/A);
 • podpowiedzi podczas uzupełniania;
 • zapamiętywanie wprowadzanych danych;
 • wygodny wydruk lub wysyłka e-deklaracji;
 • swoboda edycji umów, pism;
 • eksport do PDF, MS Word i XML;
 • automatyczny import danych z KPiR, KsH, RP, ObSp i Płatnika.
vpf_showcase3
vpf_showcase2

PIT w 5 min

Varico Przyjazne Formularze umożliwia łatwe wypełnianie i składanie rocznych deklaracji podatkowych. Program zapewnia Ci:

 • Poręczny kreator deklaracji oraz aktywne deklaracje;
 • monitoring limitów i sumowanie kwot w przypadku rozliczania kosztów, darowizn lub ulg;
 • wbudowana baza gmin, powiatów oraz urzędów skarbowych;
 • możliwość przesłania gotowego formularza PIT drogą elektroniczną do systemu e-deklaracje.gov.pl;
 • Urzędowe Potwierdzenie Odbioru można otrzymać na skrzynkę mailową lub odebrać z poziomu programu.
Pobierz już teraz bezpłatnie

Wersja bezpłatna

000
netto rocznie
 • 10 formularzy
 • Licencja na 1 urządzenie

Wersja Pojedyncza

9900
netto rocznie
 • Dowolna liczba formularzy
 • Licencja na 1 urządzenie
 • Formularze dla 1 firmy

Wersja Multifirma

19900
netto rocznie
 • Dowolna liczba formularzy
 • Licencja na 5 urządzeń
 • Formularze dla 5 firm

Wersja Biurowa

49900
netto rocznie
 • Dowolna liczba formularzy
 • Sieciowa baza danych
 • Dowolna liczba firm
Wersja
bezpłatna
Wersja
Pojedyncza
Wersja
Multifirma
Wersja
Biurowa
Eksport danych z programów Varico
Ponad 1 700 formularzy, druków, deklaracji i umów  
 
 
Autouzupełnianie druków  
 
 
Drukowanie dokumentów i e-deklaracji bez limitu  
 
 
Automatyczna aktualizacja formularzy i programu  
 
 
Szyfrowanie bazy danych  
 
 
 
Chmura danych – Dropbox i Google Drive  
 
 
 
Import danych z innych systemów  
 
 
 
Aktówka do przechowywania danych  
 
 
 
Liczba komputerów/urządzeń dla jednej licencji 1 1 5 bez limitu
(sieciowa baza danych)
Eksport danych (Word, PDF, OpenDoc, XML)  
 
 
 
Liczba formularzy do wykorzystania 10 bez limitu bez limitu bez limitu
Obsługa kwalifikowanego podpisu (e-podpis)  
 
 
 
Ilość obsługiwanych firm/wystawców druku
1 5 bez limitu
Ustawienie własnej stopki
 
Moduł e-pity – formularze PIT-11 i PIT-8C bez limitu
 
Minimalne:

 • System Windows 7 lub nowszy,
 • Procesor: klasy Intel Pentium,
 • 512 MB RAM,
 • 50 MB HDD

Zalecane:

 • System Windows 8.1 lub 10
 • Procesor: Pentium Dual Core 2 GHz,
 • 1 GB RAM,
 • 100MB HDD,
 • Łącze internetowe 512 kbps
Varico Przyjazne Formularze udostępniamy dzięki współpracy z firmą e-file sp. z o.o.