księga handlowa
W Varico® wiemy, jak pomóc Twojej firmie w usprawnieniu obsługi księgowo-płacowej. Powstaliśmy w 1989 roku i na co dzień zajmujemy się produkcją specjalistycznego oprogramowania biznesowego, a także tworzeniem i wdrażaniem profesjonalnego oprogramowania finansowo-księgowego do obsługi sprzedaży i magazynów dla małych i średnich firm. Jeśli obsługa magazynu, prowadzenie księgi handlowej i księgi przychodów i rozchodów sprawiają Tobie trudności, to zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Znajdziesz w niej m.in.: program dla biur rachunkowych, program do faktur, program do księgowości, program finansowo-księgowy, program magazynowy, program do małej księgowości, program do wystawiania faktur, program do samodzielnej księgowości czy program księgowy dla stowarzyszeń.

Nasze programy rachunkowe, programy kadrowe, programy magazynowo-sprzedażowe, programy dla księgowości czy programy finansowo-księgowe dostępne są zarówno w wersji demonstracyjnej (darmowej), jak i pełnej (płatnej).

Testowe programy dla biur rachunkowych, testowe programy magazynowe, które możesz pobrać z naszej strony internetowej pozwolą sprawdzić, czy proponowane przez nas rozwiązania znajdą zastosowanie w Twoim przedsiębiorstwie.

Nasze darmowe programy do fakturowania cieszą się od lat ogromną popularnością wśród klientów. Staramy się tworzyć programy nieskomplikowane i intuicyjne w obsłudze, ponieważ Varico to najlepsze programy dla biznesu i oprogramowanie dla firm!

 

Dowodem wysokiej jakości naszego oprogramowania jak i sukcesów w zarządzaniu przez jakość, są uzyskane certyfikaty i nagrody. Nasze produkty zyskały uznanie wśród projektantów, inwestorów oraz przedstawicieli władz miejskich i gminnych, co potwierdzają wyróżnienia i nagrody.

biznesowy partner roku

Nagroda została przyznana za organizację najatrakcyjniejszych praktyk dla studentów Wyższej Szkoły Bankowej. Prestiżowy tytuł Biznesowego Partnera Roku został nadany przez przez studentów i Zespół ds. Organizacji Praktyk Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu.

jakosc rokuKapituła konkursu Jakość Roku, organizowanego przez Biznez Raport i Dziennik Gazeta Prawna przynała firmie Varico tytuł Jakość Roku 2009 w kategorii Innowacja za moduł Raporty Mailowe. Funkcjonalność tak wprowadzona została w roku 2009 do oprogramowania finansowo-księgowego Księga Przychodów i Rozchodów KPiR® i KsH®.
varico_wielkopolskajakoscCertyfikat został nadany za użyteczność i funkcjonalność programów komputerowych dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz kompleksowość obsługi klienta (rok nadania: 2004).

varico_wielkopolskanagrodajakosciNagroda została przyznana za doskonałość w zarządzaniu przez jakość (rok nadania: 2005). Nagroda Wielkopolska Jakość jest przyznawana od 1991 roku przedsiębiorstwom, które wdrażają model zarządzania przez jakość zgodnie z z Modelem Doskonałości Europejskiej Fundacji Zarządzania Jakością. Do tej pory ponad 50 firm zostało uhonorowancyh tym wyróżnieniem – m.in. Philips Lighting Poland, Energetyka Kaliska, Instytut Logistyki i Magazynowania, Dalkia Poznań, Rockwool Polska. Patronat nad konkursem sprawuje Wojewoda Wielkopolski.

BPH_CERTYFIKATY_2009Programy KPiR®, KsH® i ObSp® otrzymały znak zgodności Silver Certified Partner, nadawany przez Bank BPH produktom, które komunikują się w obszarze bankowości elektronicznej. Dzięki takiemu rozwiązaniu wystawione przelewy w programach Varico można wczytać do systemu MultiCash PRO.
iqlogo_smVarico zwycięża w konkursie Jakości Quality International. Firma otrzymała prestiżowy “Złoty Laur” w kategorii “Zarządzanie najwyższej jakości”, którego celem jest promowanie produktów i usług o najwyższych parametrach jakościowych. Jest to dowód sprawnej organizacji przedsiębiorstwa i sukcesów w doskonaleniu jej funkcjonowania.
baner_165x77_statycznyVarico uzyskało “Certyfikat Rzetelności” przyznawany przez Krajowy Rejestr Długów. Uzyskują go uczestnicy programu “Rzetelna Firma”, którego zadaniem jest propagowanie rzetelności płatniczej w obrocie gospodarczym. Każdy z Kontrahentów może zweryfikować autentyczność i ważność Certyfikatu.

 

Systematycznie doskonalimy procesy produkcji oprogramowania, jego sprzedaży i serwisowania, czego wyrazem jest zakończona z powodzeniem recertyfikacja systemu zarządzania jakością zgodnego wg normy PN-EN ISO:9001:2015.

Certyfikacja systemu jakości Varico wg normy ISO:9001 obejmująca: “projektowanie, produkcję, sprzedaż i serwis oprogramowania” (od 2006) oraz “świadczenie usług informatycznych i komputeryzacji przedsiębiorstw” (od 2009). W 2018 roku po raz kolejny odnowiliśmy certyfikat. Oznacza to, że system zarządzania jakością naszych usług jest w pełni zgodna z obowiązującymi normami.
PCC-CERT to światowy lider wspomagający procesy zarządzania – jest firmą przyznającą certyfikaty ISO:9001 w zakresie zarządzania procesami biznesowymi. Certyfikat przyznany przez PCC-CERT jest potwierdzeniem wysokiej kultury organizacyjnej oraz sprawności procesów zarządzania, co w efekcie daje najwyższą jakość produktów i usług Varico. Audit PCC-CERT jest przeprowadzany rzetelnie, terminowo oraz profesjonalnie. Cenimy sobie ich indywidualne podejście do klienta.

Po więcej informacji na temat PCC-CERT kliknij tutaj.

2013 Przystąpienie do Wielkopolskiego Związku Pracodawców Lewiatan, którego celem jest współtworzenie z innymi członkami lepszych warunków do prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce i Unii Europejskiej.
2013 Varico laureatem konkursu “Biznes. Dobry wybór” organizowanego przez Polską Konfederację Pracodawców Prywatnych Lewiatan. 
2010 Kapituła konkursu Jakość Roku, organizowanego przez Biznes Raport i Dziennik Gazeta Prawna przyznała firmie Varico tytuł Jakość Roku 2009 w kategorii Innowacja za moduł Raporty Mailowe. Funkcjonalność tak wprowadzona została w roku 2009 do oprogramowania finansowo-księgowego Księga Przychodów i Rozchodów KPiR® i KsH®.
2009 Rozszerzenie zakresu certyfikacji systemu jakości ISO 9001:2008 o usługi informatyczne i komputeryzację przedsiębiorstw.
2008 Przystąpienie do programu “Rzetelna Firma” prowadzonego przez Krajowy Rejestr Długów, jego zadaniem jest propagowanie uczciwości i rzetelności płatniczej w obrocie gospodarczym.
2007 Varico zwycięża w konkursie Jakości Quality Internetional, otrzymując prestiżowy “Złoty Laur” w kategorii “Zarządzanie najwyższej jakości”. Jest to dowód sprawnej organizacji przedsiębiorstwa i sukcesów w doskonaleniu jej funkcjonowania.
2006 Utworzenie oddziału w Warszawie wraz z jednoczesnym zamknięciem oddziału w Kaliszu.
2005 Przyznanie Varico Wielkopolskiej Nagrody Jakości. Nagroda została przyznana za doskonałość w zarządzaniu przez jakość.
2004 Przyznanie Varico certyfikatu Wielkopolska Jakość. Certyfikat został nadany za użyteczność i funkcjonalność programów komputerowych dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz kompleksowość obsługi klienta.
2003 Recertyfikacja Systemu Jakości zgodnego z normą ISO 9001:2000.
2000 Po dwóch latach prac nad systemem jakości Varico następuje jego certyfikacja wg normy ISO 9001:1994. Opis systemu jest w całości elektroniczny i wyłącznie wersje elektroniczne są nadzorowane.
1997 Utworzenie oddziału w Kaliszu.
1994 Utworzenie oddziału w Bydgoszczy.
1989 Narodziny firmy. Głównym inicjatorem powstania był ówczesny absolwent kierunku telekomunikacja i student informatyki Politechniki Poznańskiej Rafał Łożyński