jednolity_plik_kontrolny_program_mf

Mimo tego, że Jednolity Plik Kontrolny jest jednym z flagowych projektów Ministerstwa Finansów, a konieczność jego stosowania obowiązuje od 1 lipca, do tej pory brakowało możliwości skutecznej wysyłki elektronicznej wygenerowanych plików. Na szczęście MF udostępniło właśnie aplikację kliencką do wysyłania plików JPK.

Aplikację, instrukcję obsługi oraz przykładowy plik w formacie csv można pobrać ze strony ministerstwa. Program jest prosty w obsłudze i umożliwia jedynie wysłanie gotowych plików (np. wygenerowanych w innych programach) oraz utworzenie plików JPK na podstawie danych zapisanych w formacie csv. Po pobraniu aplikacji należy ją również zaktualizować.

Pobierz aplikację MF do wysyłki JPK
Udostępnienie tego narzędzia to ważny krok w kierunku możliwości szerokiego stosowania standardu Jednolitego Pliku Kontrolnego. Warto jednak zaznaczyć, że oferuje ono jedynie najbardziej podstawowe funkcjonalności i nie umożliwia m.in. sprawdzenia poprawności danych wewnątrz plików czy wysyłki wielu dokumentów za jednym razem. Jeśli w oprogramowaniu MF brakuje Państwo jakichkolwiek funkcji lub opcji, prosimy o przekazanie informacji dzięki czemu będziemy mogli lepiej dopasować działanie naszych programów do potrzeb Klientów.

2016-08-23 08_33_58-

Obecnie Varico rozwija swoje oprogramowanie pod kątem pełnej obsługi JPK. Program Księga Handlowa KsH umożliwia już generowanie wymaganych plików oraz sprawdzanie ich poprawności. Jesteśmy w trakcie prac nad nowymi wersjami pozostałych programów i odpowiednio wcześnie udostępnimy je naszym Klientom tak, aby mogli w pełni przygotować się do zmian. Jednocześnie uważnie słuchamy użytkowników i śledzimy sytuację na rynku. Jeżeli mają Państwo jakieś uwagi lub sugestie dotyczące JPK czy niezbędnych funkcjonalności z nim związanych, prosimy o kontakt z doradcami biznesowymi. Chcemy jak najlepiej dopasować nasze oprogramowanie do Państwa oczekiwań.

2016-08-23 08_33_42-

Więcej informacji o Jednolitym Pliku Kontrolnym