Podsumowanie V Konferencji Zawodowej Biegłych Rewidentów i Doradców Podatkowych w Poznaniu

W czwartek 15 lutego odbyła się V Konferencja Zawodowa, której temat brzmiał Biegły Rewident i Doradca Podatkowy w erze cyfryzacji. Organizatorami spotkania byli Regionalny Oddział Polskiej Izby Biegłych Rewidentów w Poznaniu, przy współudziale Wielkopolskiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych. Spotkanie miało miejsce w sali konferencyjnej WTC przy ul. Bukowskiej 12 w Poznaniu i trwało od  […]

5 spraw, które warto i 3 których nie warto robić z JPK

Jesteśmy w trakcie ogromnego zamieszania w zakresie JPK. Szacuje się, że ponad milion mikrofirm po raz pierwszy złożą swoje pliki JPK_VAT za styczeń 2018 roku. Mikroprzedsiębiorcy oraz obsługujące ich biura rachunkowe dwoją się i troją, aby do 25 lutego sprostać oczekiwaniom Ministra Finansów. W związku z tym stosowane są różne metody i środki, aby osiągnąć […]

KPiR, KsH i RP – wersje 18.02.B dostępne już do pobrania

Najnowsze odsłony KPiR, KsH i RP zawierają szereg usprawnień oraz poprawek. Między innymi zmieniliśmy domyślną wersję pliku JPK_VAT na 3.1-1, poprawiliśmy mechanizm podpisywania plików JPK za pomocą profilu zaufanego ePUAP oraz usprawniliśmy mechanizm podpisywania e-deklaracji przy użyciu danych autoryzujących.
Po więcej informacji odsyłamy do linku dostępnego przez kliknięcie tutaj.

29 lat razem z Wami – Varico świętuje urodziny!

Dwadzieścia dziewięć lat minęło, jak jeden dzień… – chciałoby się zaśpiewać w rytm znanej wszystkim melodii. Dziś mija 29 lat od założenia naszej firmy. Przez ten czas zmieniło się sporo, ale pozostały najważniejsze wartości – wciąż tworzymy dla Was oprogramowanie do prowadzenia księgowości i fakturowania, które ma pomagać w Waszej pracy.
Dziękujemy Wam za zaufanie, za […]

Będziemy na V Konferencji Zawodowej w Poznaniu

Varico ma zaszczyt poinformować, iż będziemy prelegentami podczas V Konferencji Zawodowej w Poznaniu, która odbędzie się 15 lutego 2018 r. Zaprezentujemy elektroniczną wymianę dokumentów z klientami biura rachunkowego, sprawne księgowanie bez konieczności przepisywania danych z faktur oraz elementy sztucznej inteligencji w księgowości.
Nasza prezentacja będzie się odbywała od godziny 14:30. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w […]

Jutro nie będzie można wysyłać plików JPK!

 
Ministerstwo Finansów informuje, iż w związku z pracami serwisowymi na środowisku produkcyjnym JPK, nie będzie możliwości wysyłania plików JPK w dniu 02.02.2018!

Nowe odsłony programów Varico w wersji Bezpłatny Start

 
Z radością informujemy, iż zaktualizowaliśmy programy KPiR, KsH oraz RP w wersjach Bezpłatny Start. W najnowszych odsłonach m.in. umożliwiliśmy wprowadzanie kwot dla stawki 12,5% od najmu prywatnego dla osób prowadzących księgowość w formie ryczałtu w roku 2018, zapewniliśmy importowanie plików JPK_VAT(3) v1-1 oraz dodaliśmy aktualny druk dla przelewów ZUS.
Umożliwiliśmy wysyłanie plików JPK_VAT podpisanych profilem zaufanym […]

Wersje 18.02.A dla programów KPiR, KsH oraz RP już dostępne na rynku

Z radością informujemy, iż zaktualizowaliśmy programy KPiR, KsH oraz RP do wersji 18.02.A. W najnowszych odsłonach m.in. umożliwiliśmy wprowadzanie kwot dla stawki 12,5% od najmu prywatnego dla osób prowadzących księgowość w formie ryczałtu w roku 2018, zapewniliśmy importowanie plików JPK_VAT(3) v1-1 oraz dodaliśmy aktualny druk dla przelewów ZUS.
Umożliwiliśmy wysyłanie plików JPK_VAT podpisanych profilem zaufanym ePUAP, […]